Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności

Aktualności

 

Znaleziono wiadomości: 541.

 • Konkurs na Palmy Wielkanocne 2024-03-22

  Konkurs na Palmy Wielkanocne

  Tradycyjnie co roku przed świętami Wielkiej Nocy w naszym przedszkolu odbył się konkurs na najpiękniejszą palmę wielkanocną. Dzieci wraz z rodzicami wykonały niezwykle ciekawe palmy wykonane z wielką starannością różnorodnymi technikami plastycznymi. Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem. Dostarczone zostały 44 prace dzieci, za które otrzymały nagrody i dyplom. Wszystkie palmy oraz ich wykonawców podziwiać można w

 • Kiermasz Wielkanocny 2024-03-22

  Kiermasz Wielkanocny

  Dzisiaj w naszym przedszkolu odbył się kiermasz wielkanocny. Tradycją naszego przedszkola jest sprzedaż ozdób wielkanocnych oraz rozmaitych słodkości w okresie poprzedzającym święta.  Kiermasz obfituje w piękne i urozmaicone prace, a wiosenna pora inspiruje nas do wykonania ozdób w barwach żółtych, zielonych, pomarańczowych. Wiele osób ma swój wkład, a efekty można zobaczyć na pięknie wystrojonych stołach w holu

 • Pierwszy Dzień Wiosny 2024-03-21

  Pierwszy Dzień Wiosny

  Dziś wszystkie dzieci radośnie obchodziły Pierwszy Dzień Wiosny. Po wspólnym muzykowaniu oraz zabawach wyruszyły w barwny pochód z Marzanną na czele, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji. W ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku. Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

 • Smerfy chcą być zdrowe i czyste 2024-03-17

  Smerfy chcą być zdrowe i czyste

  W tym tygodniu Smerfy poznały podstawowe pojęcia dotyczące zdrowia i chorób. Określały przedmioty służące codziennej higienie. Odgadywały zagadki dotyczące higieny, wspomagane obrazkami. Próbowały zrozumieć pojęcia: zdrowie, choroba, przeziębienie. Ponadto wyrażały swoje poglądy i zgłaszały się do odpowiedzi. Brały także udział w inscenizacji wierszyka ,,Dorotka”, wymieniając poszczególne przedmioty do sprzątania i

 • Spotkanie z Panią Bibliotekarką w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” - Misie 2024-03-16

  Spotkanie z Panią Bibliotekarką w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” - Misie

  W dniu 13.03.2024r dzieci z grupy „Misie” odwiedziła Pani Bibliotekarka pracująca w Bibliotece pod Pegazem. Spotkanie odbyło się w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Przedszkolaki wysłuchały opowiadania o bardzo głodnej gąsienicy, która przemierzała świat w poszukiwaniu smacznych kąsków. Podjada listki i owoce. Na koniec zajęć dzieci wykonały pracę plastyczną - „Gąsienica”. Bardzo dziękujemy za odwiedziny.

 • 
Słoneczka zapoznały się z wierszem „Trzy słowa”. 
2024-03-15

  Słoneczka zapoznały się z wierszem „Trzy słowa”.

  Podjęte działania spowodowały, że dzieci częściej używają zwrotów grzecznościowych, starają się być dla siebie i innych życzliwe i dobre na co dzień.

 • Zakładamy zielony ogródek - ,,Krasnale" 2024-03-15

  Zakładamy zielony ogródek - ,,Krasnale"

  Wraz ze zbliżającą się wielkimi krokami wiosną ,,Krasnale" urządziły w swojej sali zielony ogródek, dzieci były zachwycone możliwością przesypywania ziemi, wysiewania różnych nasion, sadzenia celulki. Podczas wspólnej zabawy w ogrodników przedszkolaki dowiedziały się skąd biorą się warzywa, kwiaty, owoce. Kransnale obiecały pamiętać o podlewaniu i pielęgnowaniu roślin. W celu podsumowania zajęć wykonały pracę

 • Dzień Kobiet - ,,Pszczółki" 2024-03-15

  Dzień Kobiet - ,,Pszczółki"

  Dzień Kobiet, to ważny dzień zarówno dla dużych kobiet jak i mniejszych dziewczynek. W naszej grupie dziewczynki zostały obdarowane przez kolegów prezentami oraz uśmiechem, nie zabrakło dobrej zabawy oraz głośnego sto lat!

 • Dzień Kobiet i zielony ogródek u Zuchów 2024-03-11

  Dzień Kobiet i zielony ogródek u Zuchów

  Piątek był wyjątkowym dniem dla wszystkich kobiet. Z okazji ich święta dziewczynki z grupy Zuchy otrzymały od chłopców piękne życzenia i upominki. W ciągu tygodnia rozmawialiśmy też o sadzeniu i pielęgnowaniu roślin, warzyw i ziół zakładając przy tym nasz własny, zielony ogródek.

 • Zielony ogródek w Słoneczkach 2024-03-11

  Zielony ogródek w Słoneczkach

  Gdy nadchodzi wiosna przedszkolaki w swoich grupach zakładają swój mały zielony ogródek, który mogą obserwować każdego dnia na parapecie. W ubiegłym tygodniu Słoneczka założyły własną hodowlę. Dzieci wysiały nasiona rzeżuchy, zasadziły cebulkę na szczypiorek, fasolę oraz marchewkę. Dzięki takim zajęciom dzieci poszerzają wiadomości na temat potrzebnych warunków do rozwoju roślin, tj. woda, ciepło, światło.

 

do góry