Fundusze Europejskie

Historia

Poniżej jest jedna z pierwszych fotografii naszego przedszkola. Pochodzi ona z 1969 roku.

Fotografia przedszkola z roku 1969

Placówka działa od 1 września 1969 roku w budynku wybudowanym z pieniędzy wygranych w „Turnieju miast”. Poniżej publikujemy dwa zdjęcia przedstawiające uroczyste otwarcie naszej placówki.

Otwarcie przedszkola - zdjęcie 1 Otwarcie przedszkola - zdjęcie 2

Nasze przedszkole

Pierwszym dyrektorem była Cecylia Niedzielska, która swoją funkcję pełniła do 31 sierpnia 1988 r. Od 1988 roku przedszkolem kieruje mgr Elżbieta Kokot. Z biegiem lat przedszkole modernizowało się. W roku szkolnym 1989/1990 był remont kuchni. W następnych latach malowanie, odkąd na elewacji naszego budynku widnieje ciuchcia, która stała się symbolem naszego przedszkola. Na poniższej fotografii mamy „pierwszy rocznik przedszkola”.

Pierwszy rocznik naszego przedszkola

25-lecie

13 października 1994 roku odbyła się uroczysta akademia z okazji 25 rocznicy istnienia Przedszkola nr 3. obchody jubileuszowe połączono z Dniem Edukacji Narodowej. Wśród zaproszonych gości nie zabrakło pierwszej pani dyrektor Cecylii Niedzielskiej oraz wszystkich pozostałych dyrektorek oleśnickich przedszkoli. Przybyli również ówcześni: Przewodniczący Miejskiej Rady – Adam Chmiel, wizytator Wydziału Oświaty – Jadwiga Haraźna, Przewodniczący Komisji Oświaty – Henryk Bernacki i rodzice, a wśród nich Przewodniczący Rady Rodziców – Romuald Klima. Z okazji jubileuszu dyrektor uhonorowała pracowników z najdłuższym stażem 25 lat: Stanisławę Banaś, Wandę Radzyniak, Janinę Zięciak. Najmilszą częścią uroczystości były występy dzieci, które poprzez wiersze i piosenki wyrażały uczucia do przedszkola i swoich pań.

Obchody 25-lecia w naszym przedszkolu - zdjęcie 1 Obchody 25-lecia w naszym przedszkolu - zdjęcie 2

Jesteśmy aktywni

Od 1992 roku grupy starsze biorą aktywny udział w Przeglądzie Małych Form Teatralnych. Systematycznie od wielu lat przedszkole startuje w konkursach plastycznych, Przeglądzie Piosenki Przedszkolnej, olimpiadach sportowych, plasując się w czołówce ich laureatów oraz uczestniczy w obchodach „Dni Oleśnicy”.

Dni Oleśnicy - zdjęcie 1 Dni Oleśnicy - zdjęcie 2

Gazetka przedszkolna

Jesienią 2001 roku ukazał się pierwszy numer gazetki przedszkolnej „Pod Ciuchcią” Od 1 września 2004 roku nie ma już w przedszkolu żadnej grupy 6 – latków tzw. „zerówki”, ponieważ starszaki uczęszczają do szkół podstawowych. We wrześniu 2004 roku ruszyła pierwsza strona internetowa naszego przedszkola. Pomysłodawcami i autorami strony są: nauczycielka – Małgorzata Grzybowska i Michał Grzybowski. Od października 2012 roku rusza strona internetowa w nowej szacie graficznej, której autorem był Maciej Konieczny.

Poniżej zdjęcie przedstawiające przedszkole w latach 1996-2001.

Przedszkole w latach 1991-2006

Remont przedszkola

W latach 2005-2007 przedszkole przechodzi gruntowy remont. Podczas wakacji w 2005 roku została wymieniona stolarka okienna oraz instalacja elektryczna i gazowa. W lipcu i sierpniu 2006 roku budynek przedszkola ocieplono i wykonano nową elewację zewnętrzną. W tym samym roku zostały również osuszone fundamenty, a przedszkolny taras doczekał się przebudowy.

Budynek przedszkolna nr 3 po remoncie

do góry