Fundusze Europejskie

Jadłospis

P3

 

Jadłospis Przedszkola nr 3 w Oleśnicy

L.p.

Data

Śniadanie Obiad Podwieczorek
1.

09.02.2024

 

Piątek

 Jajecznica (60g), chleb baltonowski (35g) z masłem (10g), papryka czerwona (20g), kiełki (2g), kakao (250ml)

(1,2,3)

Krupnik (250 ml), eskalopki z dorsza (75g), ziemniaki (200g) z koperkiem, mizeria (150g), kompot z czerwonej porzeczki (250ml)

 (1,2,3,4,6)

 

Jabłko (130g)
2.

12.02.2024

Poniedziałek

 Zupa mleczna z płatkami kukurydzianymi (250ml), chleb słonecznikowy (35g) z masłem (10g), polędwicą drobiową (30g), ogórkiem zielonym (20g), szczypiorkiem (2g), herbata z mango (250ml), cząstka pomarańczy(60g)

(1,2,7)

 

Zupa koperkowa z ziemniakami  (250ml), łazanki z mięsem, kapustą kiszoną i pieczarkami (200g), kompot truskawkowy (250ml)

(1,2,3,6)

 

 

Jogurt naturalny z brzoskwiniami (150g)

(2) 

 3.

 13.02.2024

Wtorek

Zupa mleczna z musli (250ml), chleb rozmaitości (35g) z masłem (10g), twarożek (30g), rzodkiewka (5g), herbata z cytryną (250ml)

(1,2)

Zupa pomidorowa z ryżem (250ml), nuggetsy z indyka  (100g), ziemniaki puree(200g), brokuł (75g), cytrynada  (250ml)

(1,2,3,6)

Banan (130g)

 

 

 4.

14.02.2024

Środa

Chleb graham (35g) z masłem (10g),  pasta z tuńczyka (30g), papryka czerwona (20g), kakao (250ml)

(1,2,4)

Barszcz biały z jajkiem (250ml), pierogi ukraińskie (200g), surówka z kapusty pekińskiej (150g), napój miętowo-miodowy (250ml)

(1,2,3,6)

Pomarańcze (130g)

 

 

 5.

15.02.2024

Czwartek

Zupa mleczna z płatkami czekoladowymi (250ml), bułka kajzerka (35g) z masłem (10g), ser żółty (30g), herbata malinowa(250ml)

(1,2)

 Zupa z soczewicy (250ml), pulpety w sosie koperkowym (150g), ziemniaki  (200g), mini marchewki (75g), kompot z czarnej porzeczki (250ml)

(1,2,3,5,6)

Gruszka (130g)

 

 6.

16.02.2024

Piątek

 

  Chleb zakopiański (35g) z masłem (10g), plaster jajka (30g), papryka czerwona (20g), kawa zbożowa na mleku (250ml), mandarynka (60g)

(1,2,3)

Zupa pieczarkowa z makaronem (250ml), paluszki rybne wyrób własny (75g), ziemniaki z koperkiem (200g), sałata ze śmietaną (150g), kompot jabłkowy (250ml)

(1,2,3,4,6)

Budyń czekoladowy (130g)

(2)

 

 7.

 19.02.2024

Poniedziałek

 Parówka z szynki na gorąco (40g) z keczupem (2g),chleb słonecznikowy (35g) z masłem (10g), ogórkiem zielonym (20g), szczypiorek (2g), kakao (250ml), banan (60g)

(1,2,7)

Zupa ogórkowa z ziemniakami (250ml), kurczak w sosie curry z ryżem i warzywami(200g), kompot śliwkowy (250ml)

(1,2,6)

 

Deser serowo- owocowy (100g)

(2)

 

 8.

 20.02.2024

Wtorek

 

Zupa mleczna  z płatkami owianymi (250ml), rogal maślany (35g) z masłem (10g), dżemem brzoskwiniowym  (7g),  herbata z hibiskusa (250ml), jabłko (60g)

(1,2)

Manna na rosole (250ml), kotlet schabowy (100g), ziemniaki z koperkiem (200g), sałatka z buraczków (150g), woda z cytryną (250ml)

(1,2,3,6)

Koktajl bananowo- truskawkowy (130g)

(2)

 9.

 21.02.2024

Środa

Zupa mleczna z płatkami miodowymi(250ml), Chleb baltonowski (35g) z masłem (10g), szynką tradycyjną (30g) na liściu sałaty (2g), napar z lipy (250ml)

(1,2,6)

Zupa fasolowa (250ml), naleśniki z serem (200g), surówka z marchewki i jabłka(150g), kompot malinowy (250ml)

(1,2,3,5,6)

 

Mandarynka   (75g)
 10.

22.02.2024

Czwartek

Zupa mleczna z płatkami kukurydzianymi(250ml),  bułka grahamka (35g) z masłem (10g), pasztetem drobiowym (20g), papryką czerwoną (20g), herbata z róży (250ml)

(1,2,6)

Zupa marchewkowa krem z groszkiem ptysiowym (250ml), pieczeń rzymska (100g) z sosem, kasza gryczna (120g), surówka z kiszonej kapusty (150g), napój z galaretki (250ml)

(1,2,3,6)

Banan (130g)

 

  

Alergeny występujące

w posiłkach:

1. Zboża zawierające gluten

2. Mleko

3. Jaja

4. Ryby

5. Soja

6. Seler

7. Gorczyca

8. Nasiona sezamu

9. Skorupiaki

10. Orzechy

11. Dwutlenek siarki

12. Łubiny

13. Orzeszki ziemne

14. Mięczaki

  

 

 

                                                       

 
   

 

do góry